جستجو و خرید آنلاین کتاب

پرفروش ترین کتابها

کتابهای دارای تخفیف

خرید آنلاین کتاب

خرید آنلاین همیشه لذت بخش بوده و طرفداران بی شماری دارد. این مطلب به صورت صد در صد درباره خرید آنلاین کتاب نیز صادق است. زیرا بدون چرخ زدن در خیابان های گرم و از این مغازه به آن مغازه رفتن، می توان کتاب و یا موضوع مورد نظر را یافته و آنرا خریداری کنیم.

اما بسیاری از خریداران و خوانندگان کتاب، با مواردی چون قطع کتاب، نوع جلد (شومیز، سخت، گالینگور و …..) و جنس کاغذ (بالک و تحریر و ….) آشنایی ندارند و همین امر موجب می شود که بعد از خرید آنلاین کتاب تازه متوجه این موارد شوند.

در صورتی که در خرید حضوری و در هنگامی که کتاب در دستان خریدار قرار می گیرد، نیازی به دانستن این مطالب نیست و خریدار با لمس و مشاهده کتاب می تواند بدون نگرانی کتاب مورد نظر خود را خریداری کند.

بنابراین تصمیم گرفتیم تا شما را با تمامی این موارد آشنا کنیم تا در امر انتخاب و خرید آنلاین کتاب موفق تر و بهتر عمل کنید/

قطع کتاب چیست؟ (راهنمایی جهت خرید آنلاین کتاب)

کتاب ها معمولا در سایزهای استانداردی به چاپ می رسند  و به این سایز کتاب ها در اصطلاح «قطع کتاب» گفته می شود که دانستن ابعاد آن جهت خرید آنلاین کتاب دارای اهمیت است.

قطع های کتاب و ابعاد آنها به صورت زیر است:

(البته لازم به ذکر است که ممکن است در اثر برش، از چاپخانه ای به چاپخانه دیگر، کمی این سایزها متفاوت باشد اما مقادیر ذکر شده تقریبا در اکثر چاپخانه ها ثابت است)

سایز و یا قطع رحلی:

قطع رحلی معمولا در سه سایز مختلف در بازار وجود دارد، اما معروف ترین آنها رحلی استاندارد که همان کاغذ A4 به ابعاد 21*29.7 عرضه می شود. سایز متوسط قطع رحلی 30*50 و سایز بزرگ آن 30*60 است

سایز و یا قطع وزیری:

سایز قطع وزیری 17*24 است و معمولا کتابهای علمی و درسی در این قطع عرضه می شود.

سایز و یا قطع رقعی:

سایز این قطع 14.5*21.5 است و معمولا کتابهای رمان و داستان و یا تقریبا کم حجم در این سایز چاپ می شود

سایز و یا قطع خشتی:

سایز معمولی این قطع 21*21 است، اما متناسب با کتاب ممکن است در سایزهای متفاوتی مانند 25*25 نیز عرضه شود. از این قطع معمولا در کتابهای داستان کودکانه و یا تصویر سازی بیشتر استفاده می شود

سایز و یا قطع پالتویی:

سایز قطع پالتویی 12*17 می باشد.

سایز و یا قطع جیبی:

سایز معمولی و عمومی این کتاب 12*17 می باشد که البته متناسب با کتاب می تواند کوچکتر و یا کمی بزرگتر نیز باشد. معمولا کتاب های کم حجم و کوچک در این سایز صفحه آرایی می شوند تا استحکام آن بهتر و خواندن آن راحتتر باشد.

سایز  و یا قطع بغلی:

سایز عمومی آن 5*7 است

سایز و یا قطع بیاضی:

کتاب های قطع بیاضی معمولا به دو صورت کوچک و یا بزرگ عرضه می شوند. ابعاد قطع بیاضی کوچک 22*29 است و قطع بیاضی بزرگ 24*34 می باشد.

انواع جلد کتاب (راهنمایی جهت خرید آنلاین کتاب)

یکی از گزینه هایی که در هنگام خرید آنلاین کتاب با آن مواجه می شویم، نوع جلد کتاب است، که عمده ترین شکل آنها عبارتند از: شومیز، گالینگور و جلد سخت

جلد شومیز:

جلد شومیز کاغذ گلاسه ای است که بر روی آن چاپ صورت می گیرد و در نهایت بر روی آن سلفون مات یا براق کشیده می شود. معمولا کاغذ گلاسه ای که جهت چاپ به کار می برند 200 یا 250 و یا 300 گرم است.

به علت سبکی، منعطف بودن و ارزان قیمت بودن جلد شومیز، معمولا از آنها در چاپ کتاب های درسی و داستان و شعر استفاده می کنند.

جلد سخت:

برای ساخت جلد سخت، ابتدا تصویر جلد کتاب را معمولا بر روی کاغذ گلاسه 135 گرم چاپ می کنند و بر روی آن سلفون مات یا براق می کشند. در نهایت این جلد ساخته شده را بر روی یک مقوای ضخیم می چسبانند.

جلد سخت نسبت به جلد شومیز از مقاومت بیشتری برخوردار است، اما در مقابل قیمت تمام شده کتاب را بالا می برد.

جلد سخت عموما برای کتابهایی با ماندگاری بالا و یا حجیم استفاده می شود. (کتاب هایی با تعداد صفحات بالا، در جلد شومیز بیشتر دچار آسیب می شود تا جلد سخت). البته بسیار دیده شده برخی ناشرین به جهت زیبایی و کیفیت چاپ، برای کتابهای خود از جلد سخت استفاده می برند.

جلد گالینگور:

جلد گالینگور دقیقا مانند جلد سخت است با این تفاوت که بر روی مقوای ضخیم به جای کاغذ گلاسه، چرم، جیر و یا پارچه کشیده می شود. به عبارتی بهتر در جلد گالینگور مطالب بر روی جلد حک می شود و جزئی از جلد کتاب می شود اما در جلد سخت، تصویر جلد بر روی کاغذی است که می توان آن را از جلد جدا نمود.